آیا می توانید نمک آکواریوم را در یک مخزن کاشته قرار دهید؟


غلظت کم نمک آکواریوم رشد گیاهان آب شیرین را کند می کند اما باعث مرگ آنها نمی شود. در واقع، بیشتر گیاهان آکواریومی آب شیرین می توانند غلظت های بالای 2 قاشق غذاخوری

بسیاری از مطالعات ثابت کرده اند که گیاهان آبزی آب شیرین بیش از آنچه بیشتر مردم تصور می کنند تحمل نمک دارند. آکواریوم در شیراز  در حالی که درست است که نمک برای رشد گیاه مفید نیست، این نیز درست است که احتمالاً می توانید از نمک متوسط در تانک های کاشته شده استفاده کنید.

 

این مقاله هر آنچه را که باید در مورد درمان نمک مخزن کاشته بدانید به اشتراک می گذارد.

 

1 نمک آکواریوم با گیاهان چه می کند؟

1.1 سلول های گیاهی در اثر کم آبی می میرند

1.2 رشد سلول های گیاهی کند می شود زیرا انرژی اضافی را صرف می کند

2 گیاهان چقدر نمک آکواریوم را می توانند تحمل کنند؟

3 آیا تانک های کاشته شده می توانند در دوره های کوتاه نمک آکواریوم در شیراز زنده بمانند؟

4 چگونه می توانم بدون آسیب رساندن به گیاهان آکواریوم در شیراز از نمک درمانی استفاده کنم؟

5 چه گیاهانی نمک آکواریوم را تحمل می کنند؟

6 نحوه حذف نمک آکواریوم از مخزن کاشته شده

7 مراجع

نمک آکواریوم با گیاهان چه می کند؟

 

نمک آکواریوم در شیراز باعث می شود گیاهان انرژی را از عملکردهای رشد منحرف کنند تا به گیاه کمک کند شیب اسمزی خود را حفظ کند. اگر گیاه نتواند این گرادیان اسمزی را حفظ کند، سلول های آن شروع به کم آبی کرده و در نهایت می میرند.

 

این در یک دوره زمانی و با افزایش غلظت نمک اتفاق می افتد. آکواریوم در شیراز  و معلوم شد که گیاهان آب شیرین در واقع می توانند غلظت شگفت انگیز نمک را قبل از وقوع هر اتفاق بدی تحمل کنند.

 

اما زمانی که غلظت نمک به نقطه شکست می رسد چه اتفاقی می افتد:

 

سلول های گیاهی در اثر کم آبی می میرند

همانطور که غلظت نمک در داخل یک مخزن کاشته شده افزایش می یابد،آکواریوم در شیراز  غلظت نمک در آپوپلاست گیاه نیز افزایش می یابد. این فضای داخل دیواره سلولی گیاه و درست خارج از غشای پلاسمایی آن است.

 

این باعث می شود که گرادیان اسمزی بین داخل و خارج سلول افزایش یابد[4].آکواریوم در شیراز  سپس گیاه سعی می کند با حرکت آب به سمت بیرون به غلظت نمک برابر بین این دو ناحیه دست یابد.

 

در نهایت، این باعث می شود که سلول های مهم گیاهی به دلیل کم آبی بمیرند.

 

رشد سلول های گیاهی کند می شود زیرا انرژی اضافی را صرف می کند

غلظت بالای نمک همچنین باعث می شود که سلول های برگ خاص انرژی بیشتری را صرف حفظ تعادل با افزایش غلظت نمک کنند.آکواریوم در شیراز  این انرژی است که صرف سایر فرآیندهای بیوسنتزی می شود.

 

به عبارت دیگر، گیاهان مجبور می شوند انرژی را که برای رشد استفاده می شود برای مقابله با نمک اضافه شده منحرف کنند. آکواریوم در شیراز  این مانع از آن می شود که از مواد مغذی به طور مؤثر استفاده کنند و به همان سرعتی که در غلظت نمک کمتر رشد می کنند، رشد کنند.

 

گیاهان چقدر نمک آکواریومی را می توانند تحمل کنند؟

 

مطالعات نشان داده اند که گیاهان آبزی آب شیرین کندتر رشد می کنند و زمانی که شوری بالای 1000 پی پی ام است برای رشد ریشه و برگ تلاش می کنند. این معادل حل کردن 1 گرم نمک آکواریوم در شیراز به ازای هر 1 لیتر آب است. یا حدود 1/4 قاشق غذاخوری نمک در هر گالن.

 

این به این معنی است که یک مخزن 10 گالنی می تواند تقریباً 2.5 قاشق غذاخوری نمک آکواریوم در شیراز داشته باشد قبل از اینکه اکثر گیاهان شروع به رشد کندتر کنند. این غلظت بالاتر از بسیاری از رژیم های معمول درمان نمک است.

 

همین مطالعه نشان داد که برخی از گونه های گیاهی می توانند تا 4000 ppm شوری یا چهار برابر بیشتر را تحمل کنند. اما این برای هر گونه صادق نبود و حد بالایی است.

 

برای مقایسه، 30000 ppm شوری مطلوب برای رشد گیاهان در اقیانوس است[3]. آب شیرین به عنوان دارای شوری زیر 1000 ppm تعریف می شود.

 

آیا تانک های کاشته شده می توانند در دوره های کوتاه نمک آکواریوم زنده بمانند؟

 

برخی از گونه های گیاهی آب شیرین می توانند چندین هفته غلظت نمک بالا را تحمل کنند. مشخص نیست که آیا این برای همه گونه‌های رایج گیاهان آکواریومی صادق است یا خیر، اما مطمئناً از گزینه استفاده از درمان‌های موقت نمک آکواریوم در شیراز در مخازن کاشته شده پشتیبانی می‌کند.

 

مطالعه دانشگاه آدلاید در استرالیا چهار گونه گیاهی آب شیرین را به مدت 3-6 هفته در معرض غلظت نمک تا 8000 ppm قرار داد[1]. این غلظت نمک معادل حدود 2 قاشق غذاخوری نمک آکواریوم در شیراز در هر گالن است که حتی از شدیدترین میزان شوری برای هر گونه درمان ماهی فراتر می رود.

 

این چهار گونه گیاهی سپس به آب شیرین زیر 1000 ppm شوری بازگردانده شدند و نرخ رشد مثبتی را تجربه کردند.

 

نکته این است که، در حالی که شوری بالا برای گیاهان آب شیرین خوب نیست،آکواریوم در شیراز  قرار گرفتن موقت در معرض آن لزوماً باعث مرگ آنها نمی شود.

چگونه می توانم بدون آسیب رساندن به گیاهان آکواریومی از نمک درمانی استفاده کنم؟

 

ثابت شده است که غلظت نمک کمتر از 1000 ppm یا غلظت نمک کوتاه مدت به شدت به رشد گیاهان آب شیرین آسیب نمی رساند آکواریوم در شیراز . تجربه حکایتی خود ما تأیید می کند که غلظت کم نمک به نظر نمی رسد تأثیر منفی بر مخازن کاشته داشته باشد.

 

با این حال، تجربه شخصی ما و تحقیقات آکادمیک موجود در مورد این موضوع، همه گونه‌های گیاهی آکواریوم در شیراز  ممکن را پوشش نمی‌دهد.

 

توصیه می کنیم برای شروع به تنهایی با غلظت های کم آزمایش کنید.آکواریوم در شیراز  و به طور منظم سلامت گیاهان خود را در طول درمان نمک کنترل کنید. اگر متوجه اثرات منفی نشدید، غلظت را افزایش دهید.

 

بهتر است از نمک درمانی ماهی خود در یک مخزن قرنطینه جداگانه استفاده کنید.

چه گیاهانی نمک آکواریوم را تحمل می کنند؟

 

Limnophila sessiliflora، hygrophila polysperma، گونه های کریپتوکورین، علف کمان swarf، triglochin procerum، myriophyllum simulans، cotula coronopifolia

و baumea arthrophylla گونه‌هایی هستند که می‌توانیم بر اساس تجربه شخصی و مقالات دانشگاهی که ارزیابی کردیم، تأیید کنیم که درمان نمک را تحمل می‌کنند.

 

ما نمی توانیم تأیید کنیم که گونه های دیگر در غلظت نمک عملکرد خوبی خواهند داشت یا نخواهند کرد.آکواریوم در شیراز  اما بر اساس تحقیقات ما به نظر می رسد که اکثر گیاهان آب شیرین باید بتوانند درمان های نمکی کم متوسط را برای چند هفته در یک زمان تحمل کنند.

 

نحوه حذف نمک آکواریوم در شیراز از مخزن کاشته شده

تعویض آب روش اصلی حذف نمک آکواریوم از مخازن کاشته شده است. نمک متأسفانه مانند برخی داروها و سایر مواد جامد محلول تبخیر نمی شود. بنابراین، تغییرات آب به شما این امکان را می دهد که به مرور زمان شوری مخزن را کاهش دهید.

 

اگر غلظت نمک بالایی دارید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که برای شروع تغییرات کمی بزرگتر آب انجام دهید تا بتوانید سریعتر نمک را از آکواریوم در شیراز خود حذف کنید.

Comments